Ubytování Rožnov pod Radhoštěm | Kamsi.cz

Ubytování Rožnov pod Radhoštěm

Ubytování Rožnov pod Radhoštěm představují ideální příležitost pro dovolenou na čerstvém vzduchu doplněnou o spoustu krásných zážitků. Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm se povětšinou nachází v blízkosti řeky Rožnovská Bečva, která se vine kolem úpatí Vsetínských vrchů. Symbol města Rožnov pod Radhoštěm tvoří skanzen Valašské muzeum v přírodě. Po celý rok se ve Valašském muzeu v přírodě uskutečňují akce inspirované místním folklorem, lidovými zvyky i tradičními řemesly. Valašské muzeum v přírodě je tvořeno třemi částmi. Během ubytování v Rožnově pod Radhoštěm se určitě vyplatí udělat si celý den volno na prohlídku všech tří částí Valašské muzea v přírodě. Nejstarší částí muzea je Dřevěné městečko, které bylo pro veřejnost otevřeno již v roce 1925. Dřevěné městečko je vybaveno domy z rožnovského náměstí, kopií stavby fojtství z Velkých Karlovic i dřevěným kostelíkem sv. Anny z Větřkovic. Kolem kostelíka se rozprostírá hřbitov zvaný Valašský Slavín, kde je možné uctít památku významných osobností východní Moravy. Nachází se zde například pomník Emila Zátopka, Jiřího Rašky, Ludvíka Daňka nebo Jana Karafiáta. Funkční technické stavby, jako jsou valcha, mlýn, pila, hamr nebo lisovna oleje, můžete zhlédnout v Mlýnské dolině. Třetí a nejrozsáhlejší částí skanzenu je Valašská dědina, jejíž hospodářská stavení, salaše, stáje, kovárna i větrný mlýn ilustrují přesnou podobu toho, jak vypadalo typické osídlení Valašska. Během Rožnov pod Radhoštěm ubytování můžete navštívit také Jurkovičovu rozhlednu, která ke skanzenu rovněž patří.

Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm

Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm je také ideální příležitostí pro návštěvu rožnovských pivních lázní, místního krytého bazénu s rehabilitačním centrem, dílna na výrobu svíček s ručním zdobením. S dětmi se můžete vydat do zábavného Gibon parku s lanovým centrem, velkým hřištěm, trampolínami i indiánskou vesničkou. Ubytování Rožnov pod Radhoštěm bývá domácími i zahraničními hosty hojně vyhledáváno také pro atraktivitu okolí tohoto malebného beskydského města. Perlou místní přírody je bezpochyby vrchol Radhošť. Na Radhošť se dostanete pohodlně z parkoviště u Pusteven nebo si můžete udělat celodenní výlet rovnou z Rožnova pod Radhoštěm. Cestou byste neměli vynechat ani zastavení u sochy pohanského boha Radegasta. Rožnov pod Radhoštěm ubytování můžete využít také k výšlapu na Lysou horu, Martiňák, Soláň nebo Velký Javorník.

Ubytování Rožnov pod Radhoštěm last minute

Rožnov pod Radhoštěm ubytování last minute představuje ideální příležitost pro rodinnou dovolenou, prodloužený víkend, školy v přírodě i lyžařské výcviky. Také ubytovací služby se na Rožnovsku pohybují na velmi vysoké úrovni. Ubytovat se můžete v některém z penzionů, hotelů nebo apartmánů. Během ubytování Rožnov pod Radhoštěm last minute můžete ochutnat také místní gastronomii. K místním specialitám bezpochyby patří frgály, kyselica, halušky s brynzou i stupačky s uzeným a se zelím. Ubytování v Rožnově pod Radhoštěm last minute Vám zpříjemní také večery s cimbálovou hudbou, která dodává odpočinkovým pobytům v místním prostředí jedinečnou atmosféru.

Vyberte si v Rožnov pod Radhoštěm ubytování nebo v okolí Rožnov pod Radhoštěm jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Rožnov pod Radhoštěm preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

roznov-pod-radhostem

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 728
okres_id:
typ_ubytovani_id:
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist