Penziony Jihlava | Kamsi.cz

Penziony Jihlava

Penziony Jihlava jsou skvělou příležitostí, jak prožít prodloužený víkend, výlet či dovolenou v centru Vysočiny. V historii se město Jihlava proslavilo těžbou stříbra. Kdo navštíví Jihlavu, určitě by neměl opomenout zavítat na náměstí, kde se nachází historické centrum s šachovnicovou sítí i mimořádně spletitým labyrintem podzemních chodeb. Jihlava penziony Vám poskytne skvělou příležitost také pro prohlídku jihlavských katakomb, které tvoří významnou památku města. Jeho celková rozloha dosahuje délky 25 km. Jihlavské podzemí je tak druhým největším podzemním labyrintem v České republice. To největší se nachází ve Znojmě. Slavná je zejména tzv. svítící chodba. Jde o úsek katakomb, jehož stěny ve tmě svítí slabě nazelenalým světlem. Penziony v Jihlavě Vás zlákají k procházce ke kostelíku sv. Jana Křitele, který najdete na Jánském vršku severovýchodně od centra. Kostelík je nejstarší dochovanou kamennou stavbou na Českomoravské vrchovině. Stavba kostelíku byla dokončena krátce před rokem 1200. Kostelík je vzácný také tím, že pod dnešním pozdně gotickým kněžištěm byly nalezeny základy původního románského presbytáře. Také obvodové zdi jsou z větší části i obvodové zdi.

Penziony v Jihlavě

Penziony v Jihlavě jsou také skvělým výchozím bodem pro návštěvu místní zoologické zahrady. S Jihlavou jsou také spojeny osudy slavného hudebního skladatele Gustava Mahlera. Na exkurzi se tak můžete vydat do domu, kde se svými rodiči žil. Prohlédnout si v domě Mahlerových můžete zdroje Gustavovy tvorby i zdroje, které poskytují náhled do pozdějších Mahlerových vztahů s Jihlavou. Penziony Jihlava Vás zlákají také k vycházce do parku Gustava Mahlera nebo k židovskému hřbitovu, kde jsou pochováni, jak Gustavovy rodiče, tak jeho sourozenci. V letním období Jihlava penziony vyhledávají zejména milovníci vodních radovánek, neboť v Jihlavě se nachází také aquapark Vodní ráj. V neposlední řadě Jihlavou probíhá cyklostezka, která vede až do rakouského Raabs an der Thaya. Stezka je vhodná také pro chodce a in-line bruslaře.

Penziony Jihlava last minute

Penziony v Jihlavě Vás rozhodně nezklamou ani svými ubytovacími službami, komfortností a ochotným personálem. Místní penziony vyjdou vstříc, jak velmi náročným hostům, tak těm, kteří se spokojí se standardem. Pokoje disponují obvykle vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí i připojením k internetu. Také některé penziony v Jihlavě last minute nabízí svým hostům wellness služby. Odpočinout si tak od každodenních starostí můžete v bazénu, sauně nebo při masáži. Ubytování v Jihlavě stejně jako penziony Jihlava last minute můžete vyhledat pomocí internetového portálu Kamsi.cz.

Penziony v Vysočině vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Jihlava ubytování nebo v okolí Jihlava jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Jihlava preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

jihlava

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 722
okres_id: 20
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist