Penziony Zlín | Kamsi.cz

Penziony Zlín

Penziony Zlín jsou skvělou příležitostí pro poznání města Zlín, které se rozprostírá v údolí řeky Dřevnice na rozhraní Hostýnských a Vizovických vrchů. Díky významným architektům, jako byl J. Kotěra, F. L. Gahura, V. Karfík a M. Lorenc, získalo město Zlín evropsky ojedinělý charakter funkcionalistického města. V historii ve Zlíně byly postaveny také typické kolonie Baťových domků, které byly primárně určeny pro ubytování dělníků. Dnes mnohé tyty stavby tvoří součást městské památkové zóny. Penziony ve Zlíně Vás zlákají k procházce k těmto objektům. V moderní zástavbě, kterou nechal postavit Baťa pro své zaměstnance, nechyběly ani školy pro budoucí zaměstnance, školky a další služby. První domky byly postaveny již v roce 1912 a celkem jich bylo postaveno 2000. Zlín je dnes považován za metropoli Zlínského kraje s významným průmyslovým, obchodním a kulturním centrem východní Moravy. Ve Zlíně najdeme také rozvinutou síť vzdělávacích institucí. Penziony ve Zlíně Vás zlákají také k návštěvě Městského divadla, Filharmonie Bohuslava Martinů nebo Krajské galerie výtvarného umění. Vaši pozornost si zaslouží také Muzeum jihovýchodní Moravy.

Penziony ve Zlíně

Zlín penziony Vás zlákají také k prohlídce vily Tomáše Bati, jejímž architektem je profesor pražské Akademie výtvarných umění architekt Jan Kotěry, zlínského mrakodrapu i pamětní síně Františka Bartoše. Penziony ve Zlíně nabízí také skvělou příležitost pro projížďku na Baťově kanále. Ten byl vybudován za účelem propojení evropských veletoků, přepravu lignitu z dolu v nedalekých Ratíškovicích do továren a tepláren v Otrokovicích a v neposlední řadě pro vybudování melioračního systému v okolí řeky Moravy. Plánu stavby Baťova kanálu se ujal Jan Antonín Baťa. Stavba Baťova kanálu probíhala v letech 1934 – 1938, délka Baťova kanálu činí 53 km a vede z Otrokovic do Skalice. Dnes je kanál splavný od Kroměříže po Hodonín. Penziony Zlín Vás vyzvou také k návštěvě zoologické zahrady v Lešné, jehož součástí je také zámek Lešná. V zoologické zahradě si můžete prohlédnout africké slony, nosorožce, pštrosa emu, lachtany, lemury i klokany. Součástí areálu je také botanická zahrady s nejnovější tropickou expozicí Yucatán.

Penziony Zlín last minute

Penziony Zlín last minute Vás nadchnou také svými komfortními ubytovacími službami. Těšit se můžete na ubytování v některém z pokojů s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Mnohé penziony ve Zlíně nabízí také využití wellness služeb a stravování v místních restauracích. Zlín penziony můžete vyhledávat také pomocí internetového portálu Kamsi.cz. Město Zlín i jeho okolí Vás přesvědčí o tom, že tato lokalita je jako stvořená pro dovolenou i prodloužené víkendy.

Penziony v Slovácku a Zlínsku vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Zlín ubytování nebo v okolí Zlín jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Zlín preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

zlin

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 727
okres_id: 69
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist