Ubytování Břeclav | Kamsi.cz

Ubytování Břeclav

Město Břeclav představuje nejen významný železniční uzel, ale je také branou do Lednicko – valtického areálu. Ubytování Břeclav Vás seznámí se životem v Podluží. Město Břeclav leží přibližně 50 km od moravské metropole Brno a v těsné blízkosti hranic s Rakouskem a Slovenskem. Ubytování Břeclav je hojně vyhledáváno zejména v jarním až podzimním období, které přináší vynikající možnosti pro cyklovýlety a turistiku. Ačkoliv by se dalo říci, že město Břeclav stojí v pozadí jihomoravských perel, jako je Lednice či Valtice, také ono se může pochlubit mnoha pamětihodnostmi. Přesvědčit se o tom můžete sami během Břeclav ubytování. Především centrum městské části Poštorná si zaslouží Vaši pozornost. Dominantou této čtvrti je zejména farní kostel Navštívení Panny Marie, který je dílem architekta Karla Weinbrennera. Vzorem mu byl vídeňský kostel Panny Marie Vítězné od architekta Friedricha Schmidta. Tento novogotický farní chrám nechal postavit tehdejší vládnoucí kníže Jan II. z Lichtenštejna. Na stavbu byl použit materiál z místních keramických závodů. Celkem bylo použito 220 druhů cihel, dlaždic, tvarovek a glazované keramické krytiny. Ubytování v Břeclavi je skvělou příležitostí pro prohlídku tohoto kostela. Místní architekturu dotváří knihovna, zdravotní středisko, fara se secesními motivy a základní škola. Břeclav ubytování Vás vyzve také k procházce centrem města. Historickou atmosféru města založeného knížete Břetislavem I. se smutným podtextem tvoří zchátralý zámek u zimního stadionu s komplexem hospodářských staveb. U zámku se nachází také zchátralý Vranův mlýn a zámecký pivovar z 15. – 16. století. Na náměstí T. G. Masaryka stojí moderní farní kostel sv. Václava. Na židovskou břeclavskou menšinu dává vzpomenout stavba synagogy, která dnes slouží k pořádání koncertů a výstav.

Ubytování v Břeclavi

Ubytování v Břeclavi si zasluhuje Vaši pozornost zejména díky malebnému okolí. Břeclav je rájem zejména pro milovníky cykloturistiky. Na kole se můžete vydat například k zámečku Pohansko, ve kterém je umístěna expozici Velkomoravské Pohansko. I tento zámeček nechali v letech 1810 – 1812 postavit Lichtenštejni. Na první pohled Vás zaujmou především kruhové reliéfní medailony s obdélníkovými reliéfy se štukovými výjevy inspirovanými antickými příběhy. V kruhových medailonech se odvíjí příběhy, které se vztahují zejména k bohyni lovu Dianě. V červnu roku 2010 byla před zámečkem slavnostně odhalena socha moravského knížete Rostislava. Z Pohanska se můžete vydat dále k soutoku řeky Moravy a Dyje. Břeclav ubytování Vás zláká také k dalším projížďkám na kole. K velmi zajímavým turistickým cílům patří zejména Janohrad, zámek Lednice s minaretem, Valtice s Reistnou i chrám Svatého Huberta nebo Tři Grácie. Celková délka okruhu Lednicko – valtickým areálem měří 30 km a je vhodný také pro rodiny s dětmi nebo méně zdatné cyklisty. Těšit se můžete na krásné zážitky v prostředí Podluží. Ubytování v Břeclavi můžete využít také k výstupu na nedalekou Pálavu či Svaté Kopeček u Mikulova.

Ubytování Břeclav last minute

Ubytování Břeclast last minute nabízí také jedinečnou možnost k ochutnání lahodných jihomoravských vín. K Břeclavi neodmyslitelně patří také lidové kroje, hodová zábava a národopisné slavnosti. Ubytování v Břeclavi stejně jako celé Břeclavsko si zamilujete na první pohled a velmi rádi se do tohoto kraje budete vracet. Ubytování v Břeclavi last minute Vám velmi ochotně pomůže najít internetový portál Kamsi.cz.

Vyberte si v Břeclav ubytování nebo v okolí Břeclav jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Břeclav preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

breclav

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 996
okres_id: 7
typ_ubytovani_id:
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist