Hotely Olomouc | Kamsi.cz

Hotely Olomouc

Hotely Olomouc představují ideální příležitost, jak poznat centrum Olomouckého kraje a metropoli Hané. Olomouc dlouho byla označována také jako metropole celé Moravy. Dnes je Olomouc sídlem arcibiskupství a metropolity moravské církevní provincie. Sídlí zde celá řada významných institucí, jako je Vrchní soud v Olomouci, Univerzita Palackého, Vědecká knihovna i Slovanské gymnázium, které je nejstarší nepřetržitě fungující střední školou na Moravě s českým vyučovacím jazykem. Hotely v Olomouci se vyplatí rezervovat především v období pořádání nejrůznějších mezinárodních konferencí a festivalů. Více než čtyřicetiletou tradicí se může pochlubit mezinárodní festival dokumentárních filmů a videoprogramů Academia film Olomouc. Jedním z nejvýznamnějších českých divadelních festivalů je také Divadelní Flora. U zahrádkářů a pěstitelů rostlin je velmi oblíbená mezinárodní výstava Flora Olomouc. Olomouc hotely se vyplatí vyhledat také v případě, že byste rádi poznali olomoucké historické památky. Historické jádro města Olomouc bylo vyhlášeno městskou památkovou rezervací a po pražské je hned druhou nejvýznamnější v Česku.

Hotely v Olomouci

Hotely v Olomouci Vás zlákají k návštěvě místních muzeí. Navštívit tak můžete například Vlastivědné muzeum v Olomouci, Muzeum moderního umění nebo Letecké muzeum Olomouc. Vaši pozornost si zaslouží také Muzeum Olomoucké pevnosti, které vzniklo za účelem rekonstrukce a revitalizace památkově chráněného areálu Korunní pevnůstky v Olomouci. V areálu Korunní pevnůstky si můžete prohlédnout barokní prachárnu, torzo empírové strážnice i od poloviny 19. století dělostřeleckou laboratoř. Korunní pevnůstka sloužila, jako zvláštní vstup do města a v jejím areálu byly umístněny kanonické zahrady. Hotely Olomouc Vám nabídne také možnost procházky po historickém centru města Olomouc a zhlédnout tak radnici s orlojem z 15. století, Herkulovu, Ariónovu a Caesarovu kašnu i sloup Nejsvětější Trojice postavený v roce 1740 a zapsaný mezi památky UNESCO. Cenný je rovněž arcibiskupský dóm svatého Václava, kde se nachází také hrobka českého krále Václava III., který zde byl 4. 8. 1306 zavražděn. Olomouc hotely nabízí ideální příležitost k procházce na Svatý Kopeček a prohlídku olomoucké zoologické zahrady. Mezi rarity olomoucké zoologické zahrady patří výběh opic, pavilon netopýrů, obří akvárium i rozhledna.

Hotely Olomouc last minute

Hotely Olomouc last minute umožňují svým hostům zažít také trochu adrenalinu při vyhlídkových plavbách na raftech historickou Olomoucí. Plavby jsou obvykle organizovány od května do října. Hotely v Olomouci Vás potěší také svými komfortními ubytovacími službami. Ubytovat se můžete v pokojích s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Ke stravování můžete využít některou z místních restaurací a pochutnat si tak pokrmech připravovaných z tvarůžků. Hotely v Olomouci last minute jsou skvělou příležitostí, jak si užít rodinnou dovolenou, prodloužený víkend nebo školní výlety.

Hotely v Střední Moravě vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Olomouc ubytování nebo v okolí Olomouc jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Olomouc preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

olomouc

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 724
okres_id: 39
typ_ubytovani_id: 457
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist