Penziony Kutná Hora | Kamsi.cz

Penziony Kutná Hora

Penziony Kutná Hora nabízí jedinečnou možnost k bližšímu poznání historicky významného středověkého města. Kutná Hora se koncem 13. století stala významným zdrojem produkce stříbra v Evropě. Šlo tehdy až o jednu třetinu celkové evropské produkce. Kolem roku 1300 vydal král Václav II. tak zvaný horní zákoník, který stanovil nejen královská práva nad těžbou stříbra a mincovnictví, ale zavedl také jednotnou minci. Král Václav II. začal ražení mince soustředit právě v Kutné Hoře. Byli povoláni italští odborníci z Florencie, kteří v nové mincovně začali razit v roce 1300 pražské groše. Podle italských specialistů na ražbu mincí nese Vlašských dům své pojmenování. Některé Kutná Hora penziony jsou umístěny v centru Kutné Hory a jsou tak v bezprostřední blízkosti právě Vlašského domu. K rozkvětu kutnohorského mincovnictví došlo později také za vlády Vladislava II. Jagellonského. Penziony v Kutné Hoře Vám umožní blíže poznat město Kutná Hora, které je pevně spjato také s významnými osobnostmi, jako je Martin z Tišova, který vytiskl bohatě ilustrovanou Bibli kutnohorskou, Bohuslav Balbín, historik města Jan Kořínek či Petr Brandl, který v Kutné Hoře zemřel a je pochován v kostele Matky Boží Na Náměstí.

Penziony v Kutné Hoře

Penziony v Kutné Hoře si zamilujete také díky jejich pohostinnosti, komfortním ubytovacím službám a ochotnému personálu. Ubytovat se můžete v některém z pokojů s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Stravovat se buď můžete v místních restauracích, nebo využít nabídky penzionů na polopenzi. Mnohé penziony v Kutné Hoře disponují také pestrou wellness nabídkou. Odpočinout si tak můžete například v bazénu, sauně či při masáži. Nové síly můžete nabrat také při procházce za nejvýznamnějšími kutnohorskými pamětihodnostmi. Rozhodně si nenechejte ujít prohlídku chrámu sv. Barbory. Svatá Barbora je patronkou horníků a není proto divu, že právě jí obyvatelé Kutné Hory zasvětili tento chrám, jejímž prvním stavitelem byli architekti z rodiny Parléřů. Chrám byl dostavěn na začátku 20. století. Chrám sv. Barbory Vás okouzlí svými vitrážovými okny s náměty z české i kutnohorské historie. Kutná Hora penziony lákají také k návštěvě Českého muzea stříbra včetně středověkého stříbrného dolu, královské mincovny ve Vlašském domě, Galerii Středověkého kraje i katedrály Nanebevzetí Panny Marie v Kutné Hoře – Sedlci.

Penziony Kutná Hora last minute

Penziony Kutná Hora last minute představuje jedinečnou příležitost pro odpočinek tak pro ty, kteří plánují prožít dovolenou či prodloužený víkend v tuzemsku tak zvaně na poslední chvíli. Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet například bobovou dráhu ve sportovním areálu Klimeška. Kutnohorská bobová dráha se může pochlubit svým unikátním umístěním na třech svazích. Díky své délce 1565 m je nejdelší bobovou v České republice a současně druhou nejdelší v Evropě. Převýšení dráhy dosahuje 42 m. Penziony v Kutné Hoře jsou také výhodným výchozím bodem pro procházku či projížďku okruhem okolo Kutné Hory. Díky této naučné stezce se turisté i cykloturisté dozvědí mnoho zajímavých informací o historii, geologii, archeologii, hornictví, botanice, zoologii i krajinářství Kutné Hory. Stezka je dostupná také handicapovaným či rodičům s malými dětmi v kočárku. Penziony v Kutné Hoře last minute Vás přesvědčí o tom, že také dovolená strávená v České republice má své kouzlo!

Penziony v Kutnohorsku vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Kutná Hora ubytování nebo v okolí Kutná Hora jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Kutná Hora preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

kutna-hora

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 994
okres_id: 29
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist