Penziony Mikulov | Kamsi.cz

Penziony Mikulov

Penziony Mikulov nabízí skvělou příležitost pro odpočinek v malebném jihomoravském kraji, který se může opřít o svou bohatou historii i vinařskou tradici. Každoročně město Mikulov navštěvuje spousta turistů i místních obyvatel, aby se zúčastnili Pálavského vinobraní. Město Mikulov je protkáno také širokou sítí cyklistických stezek. Okolí Mikulova je také jako stvořené pro rybolov a různé vodní sporty. Penziony v Mikulově Vás podrobně seznámí s minulostí města Mikulov. Dominantou města je barokní zámek, ve kterém dnes sídlí Regionální muzeum Mikulov. V interiérech zámku si můžete prohlédnout nejrozsáhlejší tuzemskou expozici vinařství a vinohradnictví s unikátním obřím vinným sudem. Podle posledního měření provedeného roku 2000 se do sudu vleze 1014 hl. Obrazová galerie připomíná rod Dietrichsteinů, kteří byli po dlouhá staletí pány Mikulova. Vaši pozornost si zaslouží také zámecká knihovna a expozice Římané a Germáni v kraji pod Pálavou. Mikulov penziony Vám připomene, že město Mikulov díky své geografické poloze je místem, kde se setkávaly kulturní i náboženské proudy různých etnik. Dodnes se můžeme ve městě setkat s jejich odkazy. Vedle soužití Němců a Čechů se zde již od poloviny 15. století vytvářela silná židovská komunita. V roce 1526 se v Mikulově usídlili novokřtěnci na Moravě známí jako habáni.

Penziony v Mikulově

Penziony v Mikulově jsou skvělým výchozím bodem také pro návštěvu několika pálavských zřícenin v čele s torzem někdejšího strážního hradu Děvičky. Při návštěvě města Mikulov byste neměli vynechat ani návštěvu jeskyně Na Turoldu, v jehož nitru se nachází podzemní jezírko se smaragdově zbarvenou vodou. Mikulov penziony lákají také turisty k procházce a Svatý Kopeček. Území Svatého Kopečku bylo vyhlášeno díky bohatému výskytu chráněných a vzácných druhů rostlin a živočichů za přírodní rezervaci. Na vrcholu Svatého Kopečku se nachází poutní kaple sv. Šebestiána, zvonice a Boží hrob. Až na vrchol Vás doprovodí křížová cesta. Z vrcholu budete mít krásný výhled na samotné město Mikulov i jeho okolí. Penziony Mikulov Vás vyzvou také k procházce po historickém jádru Mikulova a prohlédnout si tak například Sousoší Nejsvětější trojice, dům U Rytířů se sgrafitovou výzdobou, tzv. kanovnický dům i kašnu se sochou Pomony s rohem hojnosti z počátku 18. století.

Penziony Mikulov last minute

Penziony Mikulov last minute Vás nadchnou také svými ubytovacími službami. Ubytovat se můžete v některém z pokojů s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Mikulovské penziony jsou ve většině případů vybaveny také úschovou kol a jiného sportovního vybavení. Z místních restaurací, kaváren i cukráren si odnesete skutečné gastronomické zážitky. Vyhlášený je především vinařský dům Sonberk s krásným výhledem na Pálavu. Penziony v Mikulově můžete využít také k návštěvě Lednicko – valtického areálu, Dolních Věstonic i slovanského hradiště Pohansko u Břeclavi. Za termálními lázněmi se můžete vydat do nedalekého Laa an der Thaya. Penziony v Mikulově last minute si zamilujete stejně jako město Mikulov a rádi se tohoto města budete vracet!

Penziony v Jižní Moravě a Znojemsku vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Mikulov ubytování nebo v okolí Mikulov jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Mikulov preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

mikulov

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 726
okres_id:
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist