Hotely Břeclav | Kamsi.cz

Hotely Břeclav

Hotely Břeclav stejně jako město Břeclav je považováno za vstupní bránu Lednicko – valtického areálu. Ačkoliv by se na první pohled mohlo zdát, že se Břeclav oproti Valticím, Lednici a Mikulově nachází u turistů mírně v ústraní, bylo by škoda nechat se odradit a nechat si ujít návštěvu některých zajímavých pamětihodností tohoto jihomoravského města. Dominantou náměstí Tomáš Garique Masaryka je bezpochyby moderní kostel sv. Václava. Jednou z mála původních památek je dochovaná novorománská synagoga, která je v současnosti využívána jako výtvarná galerie, koncertní sál i dějiště společenských akcí. V synagoze si můžete prohlédnout výstavu tóra z Podivína i fotografie dalších židovských památek z okolí. Židovskou minulost města Břeclav připomíná také židovský hřbitov a dům hrobníka s obřadní síní. Obě budovy byly vystavěny z režných červených cihel a jsou kryty glazovanými poštorenskými tvarovkami. Břeclav hotely doporučují také návštěvu Lichtenštejnského domu, který byl veřejnosti otevřen v roce 2009 a nachází se v něm expozice o historii rodu Lichtenštejnů, miniatury staveb Lednicko – valtického areálu, vinotéka s lichtenštejnskými a moravskými víny i turistické informační centrum. Hotely v Břeclavi Vás procházkou zavedou také k břeclavskému zámku, pivovaru, mlýnu a faře. Přijedete-li do Břeclavi vlakem, nezapomeňte si hned u nádraží povšimnout kaple sv. Cyrila a sv. Metoděje. Novogotická kaple byla postavena podle projektu J. Heidricha v roce 1856.

Hotely v Břeclavi

Břeclav hotely tak nabízí jedinečnou příležitost pro dovolenou, prodloužený víkend i školní výlety. Hotely v Břeclavi můžete využít také k procházce do Poštorné. Zde si můžete prohlédnout a navštívit farní kostel Navštívení Panny Marie, který dal postavit kníže Jan II. z Lichtenštejna podle projektu lichtenštejnského dvorního architekta Karla Weinbrennera. Stejný architekt navrhl také veškeré zařízení interiéru kostela a sakristii. V kostele se pořádají prohlídky s průvodcem. Ve stejném architektonickém stylu byla postavena budova fary v Poštorné i budova školy. Mezi věžičkami se nachází segmentově ukončená atika se znakem Poštorné a mušlí ve vrcholu. Hotely Břeclav jsou skvělým výchozím bodem pro návštěvu Lednicko – valtického areálu, zámku v Lednici a ve Valticicích i velkomoravského hradiště Pohansko.

Hotely Břeclav last minute

Hotely Břeclav last minute si domácí i zahraniční hosté rezervují také pro možnost návštěvy naučné stezky Lužní les. Břeclav se vyplatí navštívit také v období pořádání nejrůznějších folklorních událostí. K těm nejoblíbenějším patří především Svatováclavské slavnosti. V rámci každé břeclavské čtvrti se konají také každý rok pravidelně hodové slavnosti, během nichž si můžete prohlédnout místní nádherně zdobené kroje a zatančit si pod májou. Hotely v Břeclavi představují v neposlední řadě ráj pro cyklisty a vinaře. Hotely v Břeclavi last minute Vás přesvědčí o tom, že i Jihomoravský kraj a město Břeclav s jeho okolím si zaslouží Vaši návštěvu.

Hotely v Jižní Moravě a Znojemsku vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Břeclav ubytování nebo v okolí Břeclav jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Břeclav preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

breclav

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 726
okres_id: 7
typ_ubytovani_id: 457
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist