Penziony Jindřichův Hradec | Kamsi.cz

Penziony Jindřichův Hradec

Penziony Jindřichův Hradec představují ideální příležitost pro prožití pohodové rodinné dovolené i romantického prodlouženého víkendu. Také firmy pořádají rády v Jindřichově Hradě firemní konference a různá školení. Penziony v Jindřichově Hradě jsou skvělým výchozím bodem pro poznání Jihočeského kraje. S poznáváním můžete začít hned během prohlídky Státního hradu a zámku Jindřichův Hradec. Tato pamětihodnost patří k nejrozsáhlejším památkovým komplexům v České republice. V minulosti hrad a zámek náležel předním šlechtickým rodům. Majiteli byli páni z Hradce, Slavatové i Černínové z Chudenic. V současnosti mohou turisté využívající nejen penziony Jindřichův Hradec navštívit tři prohlídkové trasy, které jsou rozděleny podle jednotlivých stavebních etap. Vystoupat můžete také na Černou věž. Z ochozu věže si můžete vychutnat pohled na celé město i okolí. Součástí Černé věže je také hladomorna a interiér nejstarší hradní kuchyně. V prostorách zámku a hradu se každoročně konají divadelní představení, koncerty i jiné kulturní akce. I z tohoto důvodu patří Jindřichův Hradec penziony oblíbeným typem ubytování základních i středních škol, které se zde rozhodnout prožít jejich školní výlety a exkurze.

Penziony v Jindřichově Hradci

Penziony v Jindřichově Hradci se těší velké oblibě také díky Muzeu Jindřichohradecka, ve kterém si návštěvníci mohou prohlédnout největší mechanický betlém na světě – Krýzlovy jesličky. Dominantou města Jindřichův Hradec je městská věž proboštského kostela Nanebevzetí Panny Marie. Nárožím kostela prochází 15. poledník východní délky. Při procházce historickým jádrem města Jindřichův Hradec byste neměli vynechat zastavení na náměstí Míru u Langrova domu s krásnou sgrafitovou výzdobou. Penziony Jindřichův Hradec si čeští i zahraniční hosté volí také při příležitosti projížďky na Jindřichohradecké úzkokolejky. V roce 1887 byl Jindřichův Hradec Českomoravskou transversální dráhou napojen na významnou trať, která spojovala Vídeň a Prahu. V roce 1897 byl zahájen provoz odbočné úzkokolejné dráhy z Jindřichova Hradce do Nové Bystřice a na Štědrý den v roce 1906 byla otevřena druhá úzkokolejná dráha vedoucí do Obrataně. V letních měsících jsou po těchto úzkokolejných trasách vypravovány výletní parní vlaky. Jindřichův Hradec penziony nabízí také jedinečnou příležitost pro výlety do okolí Jindřichova Hradce. Vaši pozornost si bezpochyby zaslouží zámek Červená Lhota, zřícenina monumentálního hradu Landštejn i Provaznické muzeum v Deštné.

Penziony Jindřichův Hradec last minute

Penziony Jindřichův Hradec last minute si zamilujete také díky komfortním ubytovacím službám. Ubytovat se můžete v některém z pokojů s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Penziony v Jindřichově Hradci disponují také úschovou kol a nabízí svým hostům wellness služby. Ke stravování můžete využít některou z místních restaurací a pochutnat si tak na domácí i zahraniční kuchyni. K vyhlášeným restauračním zařízením patří především restaurace Zlatá Husa a pivnice Formanka. Penziony v Jindřichově Hradci last minute najdete během krátké chvíle díky internetovému portálu Kamsi.cz.

Penziony v Jižních Čechách vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Jindřichův Hradec ubytování nebo v okolí Jindřichův Hradec jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Jindřichův Hradec preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

jindrichuv-hradec

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 721
okres_id: 21
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist