Penziony České Budějovice | Kamsi.cz

Penziony České Budějovice

Penziony České Budějovice jsou skvělou příležitostí, jak prožít dovolenou v pohádkovém kraji jižních Čech. Město České Budějovice bylo založeno v roce 1265 českým králem Přemyslem Otakarem II. na soutoku řek Malše a Vltavy. Již od svého počátku byly České Budějovice mocenskou i hospodářskou metropolí jižních Čech a oporou království. K významným historickým mezníkům města České Budějovice patří rok 1832, kdy vyjel z Českých Budějovic do Lince první vůz po koněspřežné železnici. Ta byla vůbec první na evropském kontinentně. České Budějovice jsou sídlem Jihočeské univerzity, mnoha odborných škol, vědeckých ústavů, čtyřsouborového Jihočeského divadla, Jihočeského muzea, galerií i soukromých muzeí. Penziony v Českých Budějovic Vás zlákají k návštěvě Pivovaru Budějovický Budvar, Muzea koněspřežky, Muzea energetiky nebo Expozice historických motocyklů. České Budějovice penziony můžete využít také k přespání, pokud se do Českých Budějovic chystáte na exkurzi či školní výlet. Místní Turistické informační centrum pořádá prohlídka města nejen v českém jazyce, ale také v angličtině, němčině, francouzštině, ruštině či například v holandském jazyce. V rámci prvního městského okruhu se můžete podívat na Náměstí Přemysla Otakara II., do katedrály sv. Mikuláše, na vrchol Černé věže, do Jihočeského muzea i do Jihočeského divadla.

Penziony v Českých Budějovicích

Penziony v Českých Budějovicích můžete věnovat také času s rodinou a odpoutání se od všech každodenních starostí. Malé děti uvítají určitě v Českých Budějovicích možnost návštěvy zábavního parku Hopsárium. Starší děti budou rády za návštěvu hvězdárny a planetária. Penziony České Budějovice jsou oblíbeny také u milovníků cykloturistiky. Není divu, vždyť územím Českých Budějovic prochází devět cyklistických tras. Místní stezky můžete využít také pro bruslení na in – line. Z Českých Budějovic se můžete vydat k cisterciáckému klášteru Zlatá Koruna až do obce Římanov, která je proslulá barokní křížovou cestou. Další možností je cyklovýlet do rodiště Jana Žižky z Trocnova. České Budějovice penziony nabízí také jedinečnou možnost pro návštěvu okolních jihočeských měst a pamětihodností. K těm nejlákavějším určitě patří Třeboň s rybníkem Svět, zámkem a hrobkou Schwarzenbergů, Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou i kamenná rozhledna na Kleti.

Penziony České Budějovice last minute

Penziony České Budějovice last minute Vás nadchnou také svými komfortními ubytovacími službami. V Českých Budějovicích najdete hned několik penzionů, které se snaží vyjít vstříc všem hostům. Ubytovat se můžete v pokojích s vlastním sociálním zařízením, barevnou televizí a připojením k internetu. Mnohé penziony v Českých Budějovicích disponují také úschovou sportovního vybavení a nabízí svým hostům možnost využití wellness služeb, whirlpool nebo různých masáží. Na rybích specialitách i místním pivu si můžete pochutnat v některé z vyhlášených českobudějovických restaurací. Penziony v Českých Budějovicích last minute Vás přesvědčí o tom, že jižní Čechy patří k nejkrásnějším lokalitám v České republice.

Penziony v Jižních Čechách vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v České Budějovice ubytování nebo v okolí České Budějovice jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování České Budějovice preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

ceske-budejovice

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id: 721
okres_id: 72
typ_ubytovani_id: 6
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist