Apartmány Františkovy Lázně | Kamsi.cz

Apartmány Františkovy Lázně

Apartmány Františkovy Lázně představují ideální příležitost pro prožití prodlouženého víkendu, lázeňského pobytu i dovolené v malebném prostředí jednoho z nejoblíbenějších lázeňských měst v České republice. První písemné zmínky o minerálních pramenech v oblasti Františkových Lázní pochází z roku 1502. Františkovy Lázně jako vesnice pak byly založeny v roce 1793 císařem Františkem. V roce 1865 byly Františkovy Lázně povýšeny na město. Františkovy Lázně jsou prvními slatinnými lázněmi na světě. Františkovy Lázně patřily k oblíbeným výletním místům také slavných osobností. J. W. Goethe, kníže Metternich, rakouský císař František I., spisovatelka Božena Němcová, prezident Václav Havel či hudební skladatel Ludwig van Beethoven rádi do Františkových Lázní zavítaly. Apartmány ve Františkových Lázních jsou hojně vyhledávány pro svou komfortnost také v současnosti. Ubytovat se můžete v apartmánových pokojích, ke kterým patří vlastní sociální zařízení, barevná televize, připojení k internetu i kuchyňka s jídelním koutem. Ke stravování můžete využít také některou z místních restaurací. Františkovy Lázně apartmány disponují také ve většině případů také úschovou sportovního vybavení.

Apartmány ve Františkových Lázních

Apartmány ve Františkových Lázních jsou hojně vyhledávány také pro možnost vyzkoušení léčby chorob srdeční i oběhové soustavy, kterými se mohou pochlubit místní léčivé minerální prameny. Františkovy Lázně se specializují také na léčbu gynekologických onemocnění a neplodnosti. Symbolem plodnosti se ve Františkových Lázních stala plastika malého chlapečka s rybou. K soše Františka se váže pověra, která praví, že každá žena, která se dotkne palce levé nohy sochy, do roka otěhotní. Plastika malého chlapce s rybou je dílem sochaře Adolfa Mayerla a originál sochy je možné shlédnout v Městském muzeum. Apartmány Františkovy Lázně Vás zlákají také k procházce k empírovým, klasicistním budovám, do lesoparků i k léčebným pramenům. K nejznámějším patří Františkův a Luisin pramen, oba pavilony, v nichž prameny vyvěrají, tvoří symbol Františkových Lázní. K relaxaci si můžete zvolit také některý z léčebných a relaxačních pobytů. Františkovy Lázně apartmány zvou také k odpočinku v Aquaforu, který představuje komplex bazénů s wellness službami, saunami a různými vodními atrakcemi.

Apartmány Františkovy Lázně last minute

Apartmány Františkovy Lázně last minute jsou také ideální příležitostí k výletům do okolí Františkových Lázní. Vaši pozornost si zaslouží Motýlí dům v Žirovicích, tropický skleník s řadou exotických motýlů i přírodní rezervace Soos. Apartmány ve Františkových Lázní jsou také skvělým výchozím bodem pro návštěvu hradu se zámkem v Bečově nad Teplou. Největší chloubou této pamětihodnosti je relikviář svatého Maura z první třetiny 13. století. Skanzen lidové hrázděné architektury v Doubravě, poutní kostel Nanebevzetí Panny Marie v Chlumu Svaté Máří i romantický hrad Skalná Vildštejn si zaslouží Vaši pozornost. Apartmány ve Františkových Lázní last minute Vás vyláká také k romantické procházce naučnou stezkou kolem rybníka Kladská s loveckým zámečkem. Naučnou stezku Kladská tvoří pět rozlehlých lesních rašelinišť.

Apartmány v Chebu vybrané podle měst a obcí

Vyberte si v Františkovy Lázně ubytování nebo v okolí Františkovy Lázně jaké chcete

Jaké aktivity v okolí ubytování Františkovy Lázně preferujete?

Výsledky hledáníZobrazit rozšířené hledání

frantiskovy-lazne

{"cena_od":0,"cena_do":0}
source_id: 2
region_id:
okres_id: 8
typ_ubytovani_id: 445
druh_zazitku_id:
ubytovani_id:
klient_email:
klient_telefon:
klient_dotaz:
TOPlist